Hobby

Sposoby na tanie wakacje

Wakacje

Ach wakacje…

Kto z nas nie lubi wyjechać sobie od czasu do czasu? Odpocząć, naładować baterie.
Ba! Już dawno zostało udowodnione naukowo, że potrzebujemy takich wyjazdów, żeby utrzymać zdrowie fizyczne jak i psychiczne na najwyższym poziomie.
Wiele osób myśli, że jeśli nie ma dużo pieniędzy to nie można pozwolić sobie na podróżowanie. Nic bardziej mylnego! Postaram się przedstawić kilka pomysłów na to, jak za małe pieniądze realizować swoje marzenia podróżnicze.

 

1. W grupie taniej – podróż ze znajomymi

Wakacje w gronie przyjaciół to świetny pomysł. Gwarantuje to nie tylko dobrą zabawę, ale i duże oszczędności. Podróż w grupie sprawia, że koszt jedzenia, noclegów czy paliwa rozkłada się na kilka osób. Często dla większych grup oferowane są zniżki i promocje. Wyjeżdżając z przyjaciółmi, upieczemy dwie pieniecznie przy jednym ogniu – dobrą zabawę i tańszy wyjazd.

 

2. Pod namiotem lub w przyczepie – wakacje na kempingu

Wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na hotele. Wystarczy, że masz namiot albo przyczepę kempingową. Miejsce na polu kempingowym jest z pewnością tańsze od hotelowego łóżka. Drobne niewygody, jakie funduje nam mieszkanie i spanie w namiocie bądź przyczepie są równoważone przez wiele plusów. Przede wszystkim duże oszczędności – można jechać do Rzymu, Paryża czy Hiszpanii i zapłacić na zakwaterowanie kilka euro. Po drugie – na kempingach kwitnie życie towarzyskie i można poznać tam ludzi z całego świata. Po trzecie – nie musisz się martwić rezerwacją miejsca. Jeśli Ci się nie spodoba dane miejce, bądź jeśli pogoda jest nie odpowiednia, można po prostu przenieść się do innego miasta. A wakacje „pod chmurką” na pewno pozostaną w naszej pamięci do końca życia.

 

3. Wakacje za pół ceny – promocje w internecie

W sieci bardzo często pojawiają się oferty biur podróży, hoteli, przewoźników, gdzie możemy liczyć na duże rabaty. Wyszukiwarki hosteli pozwalają znaleźć najtańsze miejsce zakwaterowania w danym mieście. Bardzo popularne są kupony rabatowe, np. z Groupona. Dzięki nim możemy zaoszczędzić nawet do 50-60%.

 

4. Powietrze, łóżko i śniadanie – wakacje z Airbnb

Innym sposobem na tanie wakacje jest również skorzystanie z oferty firmy Airbnb założonej w 2008 roku w San Francisco. Na swoim portalu przedstawia ona tanie noclegi od prywatnych właścicieli. Można z nich skorzystać, można też zarejestrować swoją ofertę i zarabiać za udostępnienie swojego mieszkania w czasie gdy sam będziesz wypoczywał na wakacjach. W bazie Airbnb znajduje się ponad 34 000 miast w 190 państwach. To stwarza mnóstwo możliwości na wybranie odpowiedniego miejsca na odpoczynek.

 

5. Couchsurfing – darmowa kanapa w każdym zakątku świata

Trochę podobna zasada jak w Airbnb, jednak tu oferowane są darmowe noclegi w prywatnych mieszkaniach. Czasem jest to miejsce na kanapie, czasem własny pokój. Nie mamy też pełnej swobody – nie wynajmujemy pokoju, lecz jesteśmy gośćmi. Jednak jest to doskonały pomysł na spędzenie wakacji w dowolnym miejscu świata, praktycznie bez żadnych kosztów. Trzeba tylko być otwartym na nowe znajomości i akceptować zasady społeczności couchsurfingowej.

 

6. Wakacje na ostatnią chwilę – Last minute

Jeśli zawsze chciałeś wyjechać w egzotyczne miejsce w ofercie „all inclusive”, a nie masz na tyle oszczędności, to nie pozostaje nic innego jak upolować taką okazję. Biura podróży cały czas oferują oferty „last minute”, w których możemy czasem za śmiesznie małe pieniądze wykupić wczasy w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich bądź w Tunezji. Trzeba tylko być na bieżąco z tym, co proponują biura podróży i być przygotowanym na wyjazd w każdej chwili. Dzięki „last minute” można odpoczywać pod palmami, sącząc kolorowe drinki, nie rujnując swojego budżetu.

 

Podróżowanie nie musi być wcale drogie. Wystarczy trochę poszukać, być cierpliwym, albo zrezygnować z kilku luksusów. Jednak warto to zrobić aby zyskać niesamowite wspomnienia i przeżyć przygodę życia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s